sobota, 13 lutego 2010

o kampanii słów kilka

Witam,
po przydługim wprowadzeniu do Exalted chciałbym napisać parę słów na temat kampanii którą właśnie prowadzę - kampanii DragonBlooded. (Jeśli chcecie wiedzieć coś o kampanii Solarów, namówcie Dzikusa na rpg.blog.pl)

Kampania zawiązana jest wobec kilku wątków. Pierwszym i najważniejszym jest Dom Tepet i jego kłopoty. Wszyscy gracze noszą nazwisko Tepet (jeden z nich jest lost egg, czyli sierotą u której nastąpiła Exaltation). Zostali wezwani do stworzenia grupy do zadań specjalnych, przez byłego "mistrza zwiadu" Domu Tepet, Kagato. Kagato potrzebował drużyny DragonBlooded do "chirgurgicznych" operacji, tak aby utrzymać Dom Tepet z ustami nieco powyżej poziomu szamba*.
Punktem drugim jest Breeding - zaleta określająca jak silna krew DragonBlooded płynie w żyłach postaci - postacie w pewnym momencie gry zostały poddane starożytnemu eksperymentowi (opracowanego przez potężnego Twilighta w czasach Pierwszej Ery a dopracowanego przez Deathlorda Bhoddisava Atoined by Dark Waters), który wydestylował Esencję Smoków w ich krwi prowadząc do uzyskania najczystszego możliwego poziomu Breeding.
Trzecim wątkiem jest, oczywiście, naprawianie świata. Dragon-Blooded wbrew pozorom też to mogą i powinni robić. W pierwszej części kampanii gracze poprowadzili udany szturm na Isle of Shadows i fortecę Bhoddisavy, która tam się znajduje. W tym celu sprzymierzyli się z Lunarami i przy ich pomocy zebrali armię mutantów, korsarzy, wyspiarzy, która to przy ich pomocy zdobyła i oczyściła to przeklęte miejsce. W tym sezonie... ;-) .
Czwartym wątkiem. który pojawił się w kampanii jest wojna. Przedłużająca się nieobceność Scarlett Empress doprowadza do sytuacji, gdzie na Blessed Isle zaczyna się walka o władzę. Dla Domu Tepet jednocześnie ta walka jest walką o wszystko - jeżeli przyłączą się do złej frakcji, prawdopodobnie Dom przestanie istnieć.
Poza tym w kampanii sygnalizowane są (bo nie rozwijane) kwestie istnienia Celestial Exalted, moralnej niejednoznaczności ich czynów i całej Pierwszej Ery. Gracze spotkali Solarów i Lunarów, którzy bardziej dbali o Kreację i jej mieszkańców niż DragonBlooded. Napotkali dowody na to, że Immaculate jest kłamstwem, że porządek świata nie jest taki, jak głoszą mnisi.
Postacie:
Tepet Cavis - Aspect of Air. Jeden z nielicznych, którzy przeżyli pogrom legionów Tepet, ocalały z Północy wojownik i dowódca.  
Tepet Zarya -Aspect of Wood. Łuczniczka i wolny duch, podchodzący z niechęcią do sztywnych zasad panujących w społeczeństwie Dragon-Blooded
Tepet Nassev - Aspect of Water. Użytkownik sztuk walki, adept szlachetnych sztuk włamywania, skradania i sabotażu. Lost Egg**, z Pasiap Stair, odznaczający się brakiem społecznego obycia (ale przynajmniej o tym wie)
Tepet Togar - Aspect of Fire. Biurokrata z wielkim mieczem. Uratowany przez drużynę z ruin twierdzy na Isle of Shadows, szybko udowodnił, że jest cennym nabytkiem dla drużyny.

* Dom Tepet obecnie jest na skraju upadku. Na rozkaz Cesarzowej, osiem legionów dowodzonych i zasilonych przez synów i córki Tepet wyruszyło na północ walczyć z Bull of the North  - potężnym Anathema, który tam tworzy swoje dominium. Sromotnie przegrali, z 8 legionów (40 tysięcy piechoty + oddziały wsparcia + logistyka) powróciło naprawdę niewielu. 8 z 10 DragonBlooded domu Tepet padło w tamtym miejscu.

** Lost Egg to jest DragonBlooded urodzony poza Dynasty. Empire ma osobną służbę rekrutacji i "odzyskiwania" takich DragonBlooded. Po surowym szkoleniu, oferowane im są miejsca w Legionach lub w Immaculate Order. Jednakże, ze względu na to, że zarządzający szkołą jest Tepetem, po zagładzie legionów, rodzina podjęła wysiłki by co lepszych absolwentów adoptować do rodziny. W ten sposób Dom Tepet próbuje utrzymać dopływ krwi do domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz