wtorek, 29 grudnia 2009

Z czym się je Exalted, część trzecia,

Witam,
Second Age dominują cztery wydarzenia mocno ze sobą powiąne: Great Contagion, Inwazja Fair Folk, powstanie Realm i na końcu powrót Solar Exalted.
Czasy po Uzurpacji zwane są Shogunate - Szogunatem. Czasem gdy rody DragonBlooded walczyły ze sobą o dominację nad Kreacją. Szogunat został zakończony przez Great Contagion - Wielką Zarazę w której 8 na 10 (niektórzy twierdzą, że i 9 na 10) osób, czy to zwykłych czy Exalted zmarło. Tuż za zarazą nadeszło kolejne straszliwe zagrożenie - ogromna inwazja Fair Folk, którzy wyczuwając osłabienie Kreacji zaatakowali by ostatecznie ją zniszczyć.
Zamiar ten udałby się gdyby nie kilku młodych DragonBlooded, którzy wdarli się śmiało do największego kompleksu obronnego Kreacji (Sword of Creation, nazwany potem Realm Defence Grid). Tylko jedno z nich przeżyło pułapki tego miejsca i udało mu się uruchomić ten system obronny.
Sword of Creation w niewprawnych rękach młodej DragonBlooded zniszczył lub rozbił armię Fair Folków ale i sporo miast, osad ucierpiało od trzęsień ziemi, powodzi, huraganów wywołanych przez jego aktywację.
Rok później nad każdym miastem Blessed Isle pojawił się ogromny wizerunek kobiety, głoszący erę pokoju pod jej panowaniem - tak młoda DragonBlooded stała się Scarlet Empress, długowieczną władczynią Realm - najpotężniejszego królestwa w Kreacji.
Minęło 700 lat.
Pewnej nocy Scarlett Empress zniknęła. Pierwszy raz od 700 lat Realm pozostał bez władczyni. Szybko został wybrany regent - Tepet Fokuf, uznawany powszechnie za miernotę bez talentów, na którego w razie powrotu Imperatorowej będzie można za wszystko zrzucić winę.
Jednocześnie coś zniszczyło Jade Prison. Esencje Solarów, tak długo uwięzione, powróciły i Lytek, god of exaltation skierował je do wybranych ludzi. Powróciła jednak jedynie połowa z 300 esencji. Co się stało z pozostałymi ?

Oto jest świat do którego powracają Solarzy. Przez 700 lat, zwycięscy Dragon-Blooded pisali swoją wersję historii w której Celestial Exalted (Solarzy, Lunarzy, Sidreale) byli Anathemą - demonami tego świata. Immaculate Order - potężna religia, oficjalna religia w Realm, w swych przykazaniach ma nienawiść do Anathemy. Ludzie w większości im nie ufają. Nawet tam gdzie nie wyznaje się Immaculate dotarła niechęć i nieufność wobec Anathema. Tradycją Realm stał się Wyld Hunt - zorganizowane polowanie na Anathemy, Fair Folków czy inne istoty, które według religii Immaculate są wcielonym złem.
w Kreacji pojawili się również Abbysal Exalted i ich panowie Deathlordzi. Potężne istoty pochodzące z Underworld. Abbysal Exalted swoją mocą i zachowaniem przypominają mroczne odbicie Solarów. Jakie są ich cele ?


1 komentarz:

  1. Ze sprostowań:
    zwycięzcy Dragon-blooded już dużo dłużej piszą historię. Uzurpacja wydarzyła się jakieś 1000 lat przed wielka zarazą. Wyld Hunt na Anathemy ma więc ponad 1700-letnią tradycję.

    OdpowiedzUsuń